Nowy rozkład jazdy kolejki

10 lutego 2013

ZTM skomunikowało wiele kursów autobusów nr 176 z pociągami zarówno z Choszczówki do PKP PŁUDY jak i w kierunku powrotnym. Szczegóły na zbiorczym rozkładzie odjazdów z PKP PŁUDY.
Cieszymy sie, że ZTM pozytywnie odpowiedziało na jeden z postulatów zawarty w naszej koncepcji komunikacji miejskiej po oddaniu do użytku wiaduktów "Płudy" i "Mehoffera". Teraz jest jeszcze ważne aby informacja o tym wygodnym połączeniu dotarła do jak największej liczby mieszkańców mogących z niego skorzystać. Czas jazdy do miejsc dostępnych pociągiem (i ew. metrem) z obszarów Choszczówki na wschód od trasy autobusu 176 z przesiadką na PKP Płudy jest o kilka do kilkunastu minut krótszy niż dojście piechotą do PKP Choszczówka. Zrezygnowanie z dojazdów samochodami może w tym przypadku być dobrym pomysłem. 

Autobusy 152 jeżdżą bez zmian, w stałym cyklu co 12 minut w szczycie i co 15 minut poza szczytem i w dni wolne. Mamy nadzieję, że nie będą jeździć rzadziej. Niestety trafienie na pociąg jest przypadkowe.

Obecny rozkład jest trochę bardziej stabilny niż poprzednie.
Nadal jednak rozkład jest daleki od doskonałości. Np. najwcześniejsze pociągi lotniskowe KM z Okęcia i najpóźniejsze z Modlina to "superekspressy" zatrzymujące się na wszystkich stacjach od Warszawy Wschodniej do Okęcia i na żadnej potem za wyjątkiem Legionowa i Nowego Dworu Mazowieckiego.

Niektóre pseudoprzyspieszone pociągi KM  nie zatrzymują się na Płudach, w tym szynobusy do Sierpca i Tłuszcza. Podawane argumenty to skrócenie czasu podróży dla mieszkańców bardziej odległych miejscowości o 2 min. W przypadku szynobusów KM twierdzą także, że są za małe i pasażerowie wciskali by się do nich na siłę tratując się wzajemnie. Ponieważ pociągi nie zatrzymujące i zatrzymujące się na Płudach jeżdżą jeden za drugim to zdaniem KM nie stanowi to problemu bo dojazd w tym czasie jest. Problemem jest co innego - czas oczekiwania na następne pociągi jest średnio dwukrotnie dłuższy. I to zdecydowanie większa strata niż oszczędność czasu z pseudo-przyspieszenia także dla podróżnych jadących do podwarszawskich miejscowości.

Kolejny temat to zamknięte lotnisko w Modlinie i puste pociągi "lotniskowe"

Uwagi dotyczące KM można kierować:

skargi@mazowieckie.com.pl
rozklad@mazowieckie.com.pl
tel.(22) 364 44 44

Rozklad jazdy kolejki